Z reštaurácie Orava bude čínsky obchod a reštaurácia

30.07.2013 22:34

Samospráva schválila predaj budovy Orava podnikateľom z Rimavskej Soboty. Ako pre TASR potvrdila hovorkyňa mesta Mária Bérešová, záujem o kúpu budovy prejavila spoločnosť z Rimavskej Soboty, ktorá tam plánuje zriadenie čínskej reštaurácie a na poschodí bude predávať čínsky textil. 

Pamiatkovo chránená budova Orava na Masarykovej ulici v centre Lučenca slúžila do roku 2011 ako miesto odborného výcviku pre budúcich kuchárov a čašníkov. Schátrané priestory však nevyhnutne potrebovali investície, na ktoré mesto nemá peniaze. "Napriek tomu, že bola budova nevyužívaná, z mestského rozpočtu sme na ňu ročne vynaložili 25.000 eur prevádzkových nákladov. Okrem toho sme zaplatili ďalších 3000 eur za škody, ktoré spôsobili zlodeji. Vykurovanie a prípojka vody nás stáli 19.300 eur. Takéto náklady sme ďalej nemohli znášať, napriek tomu sme neboli úspešní ani vo verejnej súťaži, kde sme budovu ponúkali za cenu určenú znalcom," vysvetlila Bérešová. 


O budovu prejavili záujem podnikatelia, ktorí ju chcú prerobiť na obchodný dom. Na prízemí má vzniknúť čínska reštaurácia a prevádzka rýchleho občerstvenia. Na poschodí bude predajňa čínskeho textilu. "Na rekonštrukciu budovy by mesto potrebovalo 250.000 eur. Podnikateľ už zaplatil zálohu 100.000 eur a celkovo dostane budovu za 750.000 eur. K tomu sa zaviazal opraviť strechu, fasádu a kúrenie za ďalších 150.000 eur. Rekonštrukčné práce budú pritom pod dohľadom pamiatkarov. Pre mesto je táto ponuka zaujímavá aj z toho hľadiska, že tam vznikne 20-30 nových pracovných miest,"doplnila Bérešová. 

 

Zdroj: TASR    Foto:old.lucenec.sk

Diskusná téma: Z reštaurácie Orava bude čínsky obchod a reštaurácia

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Vyhľadávanie