Výbuch v Bostone. Maratón sa zmenil na boj o život.

15.04.2013 23:36

    Najmenej traja ľudia prišli dnes o život pri dvoch explóziách neďaleko cieľovej rovinky maratónu v americkom Bostone.

 Informovala o tom televízna stanica Fox News, ktorá sa odvolávala na správu miestnej televízie.

Tlačová agentúra AP uviedla, že podľa bostonskej polície zahynuli pri výbuchoch dvoch bômb dvaja ľudia a ďalších 23 osôb utrpelo zranenia. 

    Prezident USA Barack Obama bol o výbuchoch v Bostone informovaný, uviedol Biely dom. Obama nariadil svojej administratíve, aby miestnym úradom pomohla pri vyšetrovaní.


 

    Lelisa Desisa pretrhol víťaznú sériu keňských bežcov na najstaršom mestskom maratóne v Bostone, keď v pondelok triumfoval na 117. ročníku ako štvrtý Etiópčan v histórii. Dvadsaťtriročný vytrvalec dosiahol na tradičnej vzdialenosti 42,195 km výsledný čas 2:10:22 h a po prvenstve v Dubaji zaznamenal svoj druhý titul v sezóne.

 


    Zahraničné agentúry v pondelok večer SELČ senzačne informovali, že neďaleko cieľovej rovinky vybuchla nálož, ktorá zranila účastníkov behu ako aj divákov. Médiá zatiaľ neuviedli konkrétne čísla, koľko ľudí explózia zasiahla. Jeden z aktérov podujatia Mike Mitchell z Vancouveru pre agentúru Reuters povedal: "Po dobehnutí do cieľa som sa obzrel za seba a uvidel som obrovskú explóziu, ktorá zanechala po sebe hustý dym do výšky 15 metrov. Ľudia sa po výbuchu rozutekali a začali kričať, nastala panika..."

 

 

Zdroj: TASR    Foto:TASR

Diskusná téma: Výbuch v Bostone. Maratón sa zmenil na boj o život.

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Vyhľadávanie