Havária autobusu pri obci Boľkovce

08.03.2013 18:29

 

Linkový autobus Slovenskej autobusovej dopravy (SAD) havaroval dnes pri obci Boľkovce v okrese Lučenec.

 

 

Ako informoval hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Banskej Bystrici Erik Piater, dvaja dospelí a jedno dieťa utrpeli ľahké zranenia a previezli ich do nemocnice. Momentálne čakajú na techniku, ktorá dostane prevrátený autobus na kolesá.

 

Ilustračné foto

 

Autobus premávajúci na linke medzi Boľkovcami a Lučencom zišiel dnes dopoludnia mimo cesty, kde sa prevrátil na bok. Haváriu nahlásil na dispečing SAD v Lučenci vodič. "Informáciu sme prijali s poľutovaním, no reagovali sme okamžite. Kontaktovali sme záchranárov a ihneď sme zabezpečili aj náhradný autobus pre ostatných cestujúcich. Príčiny nehody sú zatiaľ v štádiu vyšetrovania, takže sa k nim vyjadrovať nebudeme," povedala vedúca útvaru obchodu a marketingu SAD Lučenec Anna Juhásová.

Na mieste sú momentálne piati príslušníci HaZZ. "Jednotka z Lučenca po príchode na miesto zistila, že pasažieri sa z autobusu vyslobodili ešte pred ich príchodom. Zdravotná záchranná služba previezla z ľahkými zraneniami do nemocnice dve dospelé osoby a jedno maloleté dieťa," doplnil Piater.

 

 

Zdroj: aktuality.sk   Foto:tvnoviny.sk

Vyhľadávanie